fot. prk24.pl
Zgodnie z zaleceniami rządu, w każdym powiecie lub mieście na prawach powiatu powinny być co najmniej dwa duże punkty szczepień. Jeden miałby być prowadzony przez na przykład szpital, a drugi przez samorządy.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński podjął decyzję, że masowy punkt szczepień powstanie w Hali Widowiskowo-Sportowej: - To duży obiekt. Ma kilka wejść, co ułatwi komunikację w budynku i zwiększy bezpieczeństwo. Będzie bowiem możliwość zachowania wymaganej odległości między szczepiącymi się. Przy hali znajduje się także duży parking.

Punkty szczepień masowych mają być tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami. W przypadku miast powyżej 50 tys. mieszkańców, dziennie powinno być szczepionych około pół tysiąca osób. Według zapowiedzi rządu, w kwietniu do Polski dotrze około siedem milionów dawek szczepionki.

- Jesteśmy obecnie na etapie organizacji i ustalania szczegółów tego przedsięwzięcia. Zrobimy wszystko, aby do Koszalina jak najszybciej trafiły zapowiedziane przez rząd szczepionki, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Cały czas ściśle współpracujemy z wojewodą w tej sprawie - zapewnił Piotr Jedliński.

Szczepienia będą przeprowadzane przez przygotowane do tego zespoły, które liczyłyby od 1 do 5 osób. Pomoc przy ich obsadzie zadeklarowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie.

red./rz