fot. facebook.com/piotr.muller
Premier Mateusz Morawiecki podpisał właśnie decyzje dotyczące kolejnej edycji środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – poinformował Polskie Radio Koszalin rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

- Z tych środków będzie współfinansowana m.in. rewitalizacja Starego Rynku w Słupsku, budowa hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, czy boisko w Główczycach. Sfinansowane zostaną też inne inwestycje edukacyjne i infrastrukturalne. Beneficjentami obecnej edycji jest aż 8 jednostek samorządu terytorialnego z regionu słupskiego. To najwięcej w całym województwie – dodał rzecznik rządu i Poseł na Sejm RP Piotr Müller.

Głównym celem programu jest pobudzenie poszczególnych regionów do inwestycji lokalnych. Jest to jedno z głównych narzędzi rządu w zakresie wsparcia samorządów w okresie pandemii. Program jest bezzwrotnym wsparciem poszczególnych gmin, powiatów i województw.

W ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych region słupski w ubiegłym roku otrzymał już 67 milionów złotych. Środki te zagospodarowane przez jednostki samorządu terytorialnego zostały przekazane gminom i powiatowi.

Nowa hala sportowa w Słupsku

W tej edycji powiat słupski (jako organ prowadzący szkołę) otrzymał 4 miliony złotych na budowę hali widowiskowo – sportowej przy Zespole Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Będzie to wielofunkcyjny obiekt o charakterze sportowym, kulturalnym i oświatowym, w zależności od zaistniałych potrzeb. Na co dzień sala widowiskowa może spełniać rolę sali gimnastycznej, auli, sali wykładowej bądź też sali zabaw. We wszystkich tych przypadkach zapewnione zostanie pełne zaplecze socjalne oraz spełnione są wymagania ewakuacji, bhp i sanepid. Hala będzie w pełni przystosowana do korzystania z niej przez osoby niepełnosprawne. Ogólnodostępne pomieszczenia na parterze oraz na pierwszym piętrze będą dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

jż/mt

wizualizacja hali
wizualizacja hali
wizualizacja hali