fot. prk24.pl
Bożena Czujko - dyrektor przedszkola nr 13 w Koszalinie oraz Anna Poznańska - zastępca dyrektora ds. przedszkoli Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie były we wtorek gośćmi popołudniowego „Studia Bałtyk”. Mówiły m.in. o nauczaniu zdalnym w czasie pandemii.

Od poniedziałku do 9 kwietnia zamknięte są wszystkie szkoły i przedszkola. Nauka przeniosła się więc do sieci. Jak wygląda w przypadku przedszkolaków?

- Nauczycielki wysyłają przedszkolakom zabawy, piosenki i karty pracy. Trudno jest jednak skupić ich uwagę przez dłużej niż dziesięć minut. Podczas zeszłorocznego lockdownu przekonałam się, że dzieci pragną kontaktu z nauczycielem. W ten sposób podtrzymywana jest więź łącząca dziecko z pedagogiem - powiedziała Bożena Czujko.

Anna Poznańska dodała, że w nauczaniu online ważna jest rola rodziców: - Muszą mieć czas, by być z dzieckiem przy komputerze. Powinni reagować na to, co widzi ono na ekranie. Nauczycielki natomiast muszą mieć bank pomysłów, aby skupić uwagę dzieci na lekcjach online.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./rz

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Bożeną Czujko i Anną Poznańską