fot. prk24.pl
Już tradycyjnie, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” rozmawiali o najistotniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście i kraju.

Polityka to nie tylko wielkie sprawy rangi ogólnopolskiej, ale także pochylanie się nad problemami lokalnych społeczności. Rozmawiamy z posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem o powinnościach polityka wobec obywateli oraz pomocy, jakiej udało się udzielić mieszkańcom regionu. Zastanawialiśmy się też, jak zmienił się zawód i misja niesienia pomocy przez lekarzy na przestrzeni lat.

rozmowa z posłem PiS Czesławem Hocem

Nowy klub radnych kołobrzeskiej Rady Miasta „Radni Niezależni” przygotowali projekt uchwały, aby teren przy molo spacerowym przy Plaży Centralnej uczynić strefą wolną od zakazu spożywania alkoholu. O możliwość picia alkoholu w tym miejscu zabiegano rok temu. Wówczas temu pomysłowi sprzeciwiła się Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz policja. Podobnie jest teraz. O wypowiedź na ten temat poprosiliśmy przewodniczącego klubu radnych „Radni Niezależni” Jacka Woźniaka, radną niezrzeszoną Izabelę Zielińską, komendanta kołobrzeskiej policji Dariusza Hoca oraz przewodniczącego komisji antyalkoholowej, kuratora sądowego Adama Syldatka.

o spożywaniu alkoholu przy molo

W ostatnią niedzielę odbyła się akcja charytatywna zorganizowana wspólnie przez strażaków z OSP oraz mieszkańców Charzyna. By zebrać pieniądze, potrzebne od odbudowy strawionej przez ogień przyparafialnej stolarni, zorganizowano kiermasz wypieków. Mieszkańcy Charzyna dostarczyli prawie sto blach ciasta i dzięki temu udało się zebrać 9 z potrzebnych 40 tysięcy złotych.

Akcja charytatywna w Charzynie

Mariusz Rzeszotek - doktor nauk o kulturze fizycznej, inżynier zarządzania, nauczyciel, trener siatkówki, mąż i ojciec dwóch córek - 5 i 2-latki jest autorek książki pt. „Rodzic i mentor. Rozwój oparty na relacjach”. Cennymi doświadczeniami i ciekawymi refleksjami jak budować rodzinny „Dream Team” dzieli się ze słuchaczami w Studio Kołobrzeg.

Rozmowa z Mariuszem Rzeszotkiem cz. 1
Rozmowa z Mariuszem Rzeszotkiem cz. 2

Małgosia i Daria to dwie silne dziewczyny, które w życiu łatwo nie mają. Daria od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, wymaga stałej rehabilitacji, pielęgnacji i całodobowej opieki. Nie potrafi samodzielnie funkcjonować. Wychowuje ją samotnie mama, od której całkowicie jest uzależniona. Małgosia zaś oddaje córce każdą chwilę swojego życia. W audycji gościmy Małgorzatę Wyrwę.

Rozmowa z Małgorzatą Wyrwą

Czy korzystamy z możliwości, które daje prawo w uzyskiwaniu odszkodowań od ubezpieczyciela w przypadku zdarzeń losowych? Rozmowa z prawnikiem Łukaszem Sliskim z Kancelarii Prawnej Lexitus.

Rozmowa z Łukaszem Silskim

Pani Anna i jej syn mieszkają w małej wiosce pod Kołobrzegiem. Pomimo niepełnosprawności pana Bogdana, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe doskonale sobie dają radę. Mieszkanie jest zadbane, rachunki opłacone, a na stole nie brakuje posiłku. W opiece nad synem 93-letniej pani Annie pomagają sąsiedzi, sołtys oraz opiekunki z GOPS. Trudne, ale spokojne dotąd życie zakłóciła decyzja urzędniczki opieki społecznej, która wbrew woli matki i syna złożyła wniosek do sądu o umieszczeniu ich w domu opieki.

Matka i syn

Całowanie dłoń. Słowa i gesty w znaczeniu kulturowym. Słownik na Fali. Z dr Sebastianem Żurowskim rozmawia Jarosław Banaś.

„Słowniku na Fali”

Studio Kołobrzeg przygotowali: Jarosław Banaś, Mariusz Wolański, Małgorzata Abramowicz.
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.