fot. PSP Szczecinek
Butle z tlenem przechowywane są w magazynach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku. Strażacy, jeśli zajdzie tylko taka potrzeba, będą je dostarczać do szpitali, w których przebywają chorzy na Covid-19.

- Dostarczyliśmy już butle z tlenem szpitalom w Dębnie, Sławnie, Drawsku Pomorskim i Szczecinie - powiedział młodszy kapitan Mirosław Śledź.

Adam Mazurek, kierownik działu techniczno-gospodarczego szpitala w Dębnie podkreśłił, że gdyby nie pomoc strażaków, walka z Covid-19 w placówce byłaby niemożliwa: - Od dwóch tygodni mamy problemy z dostawami tlenu. Gdyby nie druhowie, pacjentów musielibyśmy przewozić do innych placówek.

Podobne banki powstają w każdym województwie, ponieważ tlen jest wykorzystywany w trakcie leczenia osób chorych na Covid-19. Tylko w szczecineckim szpitalu zapotrzebowanie na niego wzrosło aż ośmiokrotnie.

Dodatkowo, trwa przebudowa instalacji tlenowej w szpitalu w Szczecinku tak, aby zwiększyć jej wydajność. Prezes szpitala Anna Złotowska na ostatniej sesji rady powiatu zapewniła, że placówka nie ma problemów z dostawami tlenu.

Więcej w materiale Mateusza Sienkiewicza.

ms/iszczecinek.pl/rz

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza