fot. CBA
W Koszalinie mężczyzna dzwonił do biur rachunkowych, podawał się za funkcjonariusza CBA i próbował zdobyć numery kont bankowych.

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że oszuści wykorzystują różne sposoby, żeby wyłudzić od ludzi pieniądze: - Używają różnych pretekstów, m.in. powołując się na służby, by otrzymać informacje o tym, czy osoba dysponuje jakimś środkami finansowymi, a jeżeli tak, to w jakich bankach je trzyma.

Rzecznik prasowy ministra podkreśla, żeby być bardzo ostrożnym. Służby nie działają w sposób, jaki opisują oszuści: - Centralne Biuro Antykorupcyjne przestrzega, że żaden z naszych agentów nigdy nie dzwoni z żądaniem przekazania pieniędzy lub oczekiwaniem pomocy w ujęciu groźnych sprawców przestępstw. Apelujemy o roztropność i zwracanie uwagi na tego typu manipulacje.

CBA przypomina, żeby nie przekazywać pieniędzy lub kosztowności nieznajomym. Próby wyłudzenia pieniędzy należy zgłaszać policji - wystarczy zadzwonić pod numer 112.

ak/aj

Posłuchaj

Stanisław Żaryn, zecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych ostrzega o zagrożeniu Stanisław Żaryn, zecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych o oszustach