fot. Szkoła-Podstawowa-w-Gwdzie-Wielkiej/fb
Zachodniopomorski wicekurator oświaty zgodził się na reorganizację oświaty w gminie Szczecinek. Oznacza to, że na najbliższej sesji radni zdecydują o likwidacji gminnej podstawówki.

Od września miejsce szkoły zajmie placówka niepubliczna, prowadzona przez podmiot zewnętrzny. Wójt Ryszard Jasionas zapowiada, że zmiany obejmą kwestie organizacyjne i nie dotkną w żaden sposób uczniów:- Jednostka, która będzie prowadziła tę szkołę będzie samofinansująca. Nie będziemy mogli jej więc wspierać z budżetu gminy, ale zajmiemy się budynkiem, będziemy go remontować i dbać pod względem sprawności technicznej.

Gmina Szczecinek rozpoczęła poszukiwania podmiotu, który podejmie się prowadzenia szkoły. Zainteresowanie wyrazili m.in. rodzice.

 - Mamy już założone stowarzyszenie, czekamy jeszcze na KRS. Zajmiemy się pisaniem wniosków i projektów o dofinansowanie, aby szkoła mogła właściwie funkcjonować
- powiedziała Agnieszka Makowska, przewodnicząca rady rodziców.

Reorganizacja szkoły w Gwdzie Wielkiej związana jest z wprowadzaniem oszczędności. Wiąże się to m.in. z małą liczbą uczniów w poszczególnych klasach.

ms/aj

Posłuchaj

Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek Agnieszka Makowska, przewodnicząca rady rodziców