fot. www.gov.pl/sekc. inż. Damian Mosiądz, dh Konrad Mazurkiewicz
Druhowie z gminy Biesiekierz rozdali mieszkańcom aż siedem tysięcy ulotek. Powiedzieli, że tego typu akcja wpisuje się w ich służbę.

- Ulotki rozdawaliśmy z zachowaniem reżimu sanitarnego. Utrzymywaliśmy dystans oraz nosiliśmy maseczki i rękawiczki. Broszury umieszczaliśmy także w skrzynkach pocztowych - powiedział Roman Gadomski, komendant OSP w gminie Biesiekierz.

Aneta Krawiec, wójt gminy Rąbino dodała, że na ulotkach znajdują się najważniejsze informacje w sprawie szczepień: - Są m.in. numery telefonów do koordynatora szczepień. Seniorzy mogą ustalić szczegóły dotyczące transportu. Ta akcja jest bardzo ważna, ponieważ w naszej gminie mieszkają głównie ludzie starsi, którzy nie mają dostępu do internetu.

Jak dodała, akcja ma drugie, również ważne, znaczenie: - Seniorzy mogą poprosić strażaków o zrobienie zakupów i porozmawiać z nimi o swoich problemach.

W całym kraju strażacy ochotnicy rozdali już milion ulotek. W najbliższych dniach rozdadzą jeszcze dziesięć milionów. W ramach Narodowego Programu Szczepień druhowie pomagają również mieszkańcom dotrzeć do punktów szczepień przeciw Covid-19.

ak/rz

Posłuchaj

Roman Gadomski, komendant OSP w gminie Biesiekierz Aneta Krawiec, wójt gminy Rąbino