fot. Marzena Lejkowska
Marzena Lejkowska, studentka III roku filologi angielskiej na Politechnice Koszalińskiej, dzięki wsparciu wielu ludzi będzie mogła kupić specjalistyczny wózek inwalidzki. Jego koszt to prawie 20 tys. zł.

Studentka od dziecka zmaga się z niepełnosprawnością, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jednak realizuje swoje marzenie o edukacji, także przy wsparciu uczelni. - Niedługo będę miała ten specjalistyczny wózek. To dla mnie „okno na świat”. Jestem bardzo szczęśliwa. Mówiąc szczerze, jeszcze to tak naprawdę do mnie nie dotarło. Nie wierzyłam, że uda się zebrać 20 tys. zł na zakup wózka. Dzięki niemu, będę mogła załatwić swoje sprawy w mieście czy zrobić zakupy - powiedziała Marzena Lejkowska.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowani byli studenci Politechniki Koszalińskiej. To jednak nie koniec wsparcia finansowego dla Marzeny Lejkowskiej. - Chcemy uruchomić kolejną na rehabilitację dla pani Marzeny - podkreśliła Patrycja Dzierżyńska, przewodnicząca Rady Studentów Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej.

Podczas zbiórki odbyło się kilka akcji - w tym aukcja książek. Wzięli w niej udział m.in. wykładowcy. - Część z nich miała styczność z panią Marzeną na zajęciach, a druga chciała się z nią solidaryzować. Dlatego pomogli uzbierać pieniądze na zakup wózka - dodał dr Piotr Szarszewski, prodziekan Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej ds. studenckich.

Kiedy organizatorom akcji udało się zebrać 11 tys. zł, brakującą kwotę dołożył Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. - Cieszy nas to, że studenci, młodzi ludzie nie są obojętni i chcą pomagać swoim rówieśnikom. To poruszyło serca naszych wolontariuszy i pracowników. (...) Przyspieszyliśmy więc zbiórkę. Cieszymy się, że mogliśmy ją sfinalizować - podkreślił ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnego Caritasu, który był również duszpasterzem akademickim w Koszalinie i Słupsku.

Więcej w materiale Anny Popławskiej.

ap/rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

materiał Anny Popławskiej