fot. prk24.pl
Jak co tydzień - w sobotni poranek - goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, województwie i kraju.

O proponowanych w nowym roku akademickim kierunkach kształcenia w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu opowiadają dziekan wydziału w Gryficach prof. Grażyna Maniak oraz dziekan wydziału w Świnoujściu dr Magdalena Lazarek-Janowska.

rozmowa z prof. Grażyną Maniak i dr Magdaleną Lazarek-Janowską

Coraz częściej można zauważyć foki odpoczywające na plaży. Co zrobić, gdy podczas spaceru spotkamy foczą rodzinę? O tym opowiada dr Iwona Pawliczka ze Stacji Morskiej na Helu.

rozmowa z dr Iwoną Pawliczką

Służby, które mają ratować nasze zdrowie i życie, często mają utrudnony dojazd do potrzebujących pomocy z powodu coraz częstszej tendencji grodzenia się osiedli.

Na temat zablokowanych dróg do osiedli wypowiadają się przedstawiciele służb, mieszkańcy oraz prawnik.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy kołobrzeska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zorganizowała dni otwarte. Były wykłady, prelekcje i konsultacje specjalistów z rodzicami.

materiał Mariusza Wolańskiego

Psycholog Kinga Podgórska-Łoś przeniosła terapię gabinetową z dziećmi do... stajni. Połączyła więc w ten sposób swoją profesję z pasją do koni i prowadzi zooterapię.

materiał Mariusza Wolańskiego

Psychoterapeuci uzależnień Aleksandra Błaszczyk i Ewa Taszarek z ośrodka w Rogowie opowiadają o problemach, z jakimi borykają się dzieci w dobie pandemii i wsparciu, jakie daje im Fundacja Klucz Nadziei.

rozmowa z Aleksandrą Błaszczyk i Ewą Taszarek

Andrzej Pilarski, pełniący obowiązki prezesa Polskiej Żeglugi Bałtyckiej wyjaśnia zjawisko gospodarcze, jakim jest przekazanie spółki Promy Polskie dla Polskiej Żeglugi Morskiej.

rozmowa z Andrzejem Pilarskim

- Zmiany w Polskie Żegludze Bałtyckiej idą ku lepszemu - powiedział w „Studiu Kołobrzeg” poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc po wizycie w Ministerstwie Infrastruktury.

rozmowa z Czesławem Hocem, kołobrzeskim posłem PiS-u

W „Słowniku na fali” liczba pojedyncza i mnoga.. „dorsz” czy „dorsze”, „jabłko” czy „jabłka”, a także trochę słów o grzeczności. Zapraszają Jarosław Banaś i dr Sebastian Żurowski.

„Słownik na fali”

„Studio Kołobrzeg” przygotowali Małgorzata Abramowicz, Jarosław Banaś i Mariusz Wolański. Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz.