fot. pixabay.com
W kolejnej odsłonie audycji Wieczorne spotkania, nasi dziennikarze przyjrzeli się sytuacji w służbie zdrowia. Szczególnie tematom, które budzą w ostatnim czasie spore emocje jak m.in. wstrzymanie planowych przyjęć w szpitalach.

W związku z trzecią falą pandemii, aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo w tym także m.in. niektóre zabiegi kardiologiczne.
Pacjenci na pewno nie pozostaną bez opieki - powiedziała w rozmowie z Tomaszem Tranem dr n. med. Marta Kałużna-Oleksy z I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

materiał Tomasza Trana

Mamy zalecenia NFZ dot. wstrzymania przyjęć na zabiegi operacyjne wykonywane planowo. Co to oznacza, jakie zabiegi są odwoływane i czy możemy mieć nadzieje, że mimo tych zaleceń zabieg, na który czekamy nawet kilka lat, jednak się odbędzie? Małgorzata Koszur - rzeczniczka zachodniopomorskiego NFZ mówi jednoznacznie - w każdym przypadku decyzja jest podejmowana przez lekarza prowadzącego i daną placówkę.

materiał Renaty Pacholczyk

Mimo niełatwej sytuacji na oddziałach covidowych Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku nie zamierza wstrzymywać ani przekładać planowych operacji. Jak mówi rzecznik lecznicy Marcin Prusak, na niektórych oddziałach kolejki się nawet skróciły.

materiał Joanny Lejtan