fot. pixabay.com
Czy XXI wiek niesie za sobą obowiązek zgłębiania tematu cyfryzacji? Czy usługi publiczne mogą stać się dostępne jedynie online? Ilu z nas posługuje się jeszcze urządzeniami analogicznymi? Między innymi na te pytania odpowiedzieli goście „Wieczornych spotkań”.

Dane płynące z raportu Federacji Konsumentów o wykluczeniu cyfrowym są zatrważające. Ponad 4,5 mln Polaków w wieku 16-74 lata nigdy nie korzystało z internetu. Jeszcze więcej osób - prawie 5 mln, nigdy nie posługiwało się komputerem. Jak to możliwe w 2021 roku? Z czego wynika ten problem? Na te pytania odpowiada Michał Herde z Federacji Konsumentów.

materiał Tomasza Trana

- Od cyfryzacji życia, a w szczególności w kontakcie, z urzędami nie ma odwrotu. Mamy coraz więcej e-usług. Trzeba przyznać, że nasze życie już teraz jest bardziej cyfrowe niż analogowe - podkreśla Joanna Dębek z Departamentu Polityki Cyfrowej Ministerstwa Cyfryzacji.

materiał Renaty Pacholczyk

Ryszarda Wawrzyniak - od pewnego czasu na emeryturze, używa komputera i internetu od dawna. Ma jednak w swoim otoczeniu sporo osób, które się przed tym bronią. Pani Ryszarda pomaga im w cyfrowym załatwianiu różnych spraw, stara się je także zachęcić do używania nowych technologii. Skutek bywa jednak różny.

materiał Joanny Lejtan

tt/rp/al/aj