fot. SOK Słupsk
Zdjęcia lokalnych artystów zabrał do Afryki jeden z dorosłych uczestników warsztatów. Ozdobiły one „Drzewo Życia” przy szkole na przedmieściach Mombasy w Kenii.

Fotografie spodobały się dyrektorowi jednej z miejscowych placówek edukacyjnych, dlatego wyraził zgodę na stworzenie wystawy na terenie obiektu.

Krzysztof Przygoda, pracownik SOK-u powiedział naszemu dziennikarzowi, że zdjęcia słupszczan wzbudziły spore zainteresowanie wśród miejscowej ludności.- Wielu mieszkańców tych rejonów nigdy nie widziało na własne oczy białego człowieka. Dostęp do internetu w tej części świata pozostawia wiele do życzenia. Frekwencja na otwarciu wystawy nie była powalająca ze względu na panujący upał. Dotarły jednak do nas sygnały, że przechodnie z zaciekawieniem obserwują dzieła naszych artystów.

- Bardzo się ciesze, że wykonana przeze mnie fotografia znalazła się na wystawie w Kenii. Jest to spełnienie mojego marzenia. Zawsze chciałam, żeby moje prace były do obejrzenia w różnych zakątkach świata - powiedziała na naszej antenie Alina Częścik, autorka jednego ze zdjęć.

Więcej w poniższym materiale.


mb/mt

fot. SOK Słupsk

Posłuchaj

materiał Mariusza Brokosa