fot. prk24.pl
Po pościgu przez kilka wiosek na Kaszubach policja zatrzymała 36-latka poszukiwanego do odbycia kary. Mężczyzna nie posiadający prawa jazdy usłyszał 22 zarzuty dotyczące łamania przepisów drogowych.

Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach Piotr Gdaniec, policyjny pościg miał miejsce w piątek wieczorem na ulicach Sierakowic, Puzdrowa i Gowidlina: - W Puzdrowie kierowca volkswagena wyprzedzał kolumnę pojazdów, przekraczając podwójną linię ciągłą. Wśród wyprzedzanych przez niego samochodów był policyjny, nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe ruszyli w pościg za kierowcą.

Kierowca nie zatrzymał się mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Pojechał w stronę Sierakowic, a następnie Gowidlina.

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 138 km na godzinę. Mężczyzna w Gowidlinie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego poszukiwany do odbycia kary roku i dwóch miesięcy więzienia. - W sobotę mężczyzna usłyszał 22 zarzuty związane z łamaniem przepisów drogowych. Jego krew została pobrana do badania na obecność alkoholu i substancji odurzających - powiedział kartuski policjant

Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

PAP/rz