fot. www.pixabay.com
W audycji „Zwierzę w eterze”, tym razem Mariusz Brokos zachęcał swoich słuchaczy do nocowania w lesie. Mówił również o sprawie Konrada K., który bestialsko pobił psa. Prowadzący zwrócił także uwagę na istotny problem, jakim jest zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego.

W pierwszej rozmowie, Mariusz Brokos, pokłonił się nad nowym tematem, jakim jest możliwość nocowania w Lasach Państwowych. W tym celu, spotkał się z Markiem Stasiukiem, rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Jak zapewnia rzecznik, wraz z wiosną możemy pojawić się w lesie i zostać w nim na trochę dłużej niż zwykle.

rozmowa z Markiem Stasiukiem

W województwie Warmińsko-Mazurskim mężczyzna, który bez powodu kopnął zwierzę, może trafić nawet na 3 lata do więzienia. Wszystko w rękach sądu, przed którym toczy się proces w tej sprawie.

sprawa Konrada K.

W tym roku akcja „Godzina dla Ziemi” WWF Polska, poświęcona jest Morzu Bałtyckiemu. Ekolodzy argumentują, że stan naszego morza, w wielu miejscach, stanowi niebezpieczeństwo dla funkcjonujących w nim gatunków. Zagrożenia te wymienia Magdalena Melaniuk z Fundacji WWF Polska.

rozmowa z Magdaleną Melaniuk

Pół tysiąca martwych ptaków, od początku lutego, zebrano nad Zatoką Pucką. U zwierząt wykryto wirusa ptasiej grypy. Jak powiedziała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku, Agnieszka Arent, ptasia grypa występuje cyklicznie, co roku, ale wcześniej nie padła taka liczba ptactwa w ciągu zaledwie kilku tygodni.

rozmowa z Agnieszką Arent

W czasie audycji rozmawialiśmy również o tym, dlaczego warto czipować zwierzęta. O tym, jak postępować, jeśli oczipowane zwierzę się zgubi, mówił Artur Lecznerowicz, kierownik w Biurze Zarządu Fundacji Safe Animal.

rozmowa z Arturem Lenartowiczem

mb/aś