fot. prk24.pl
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli burmistrz Sebastian Witek, prezes Uzdrowiska Połczyn Romuald Michel oraz dyrektor centrum kultury Krzysztof Szewczuk.

Sebastian Witek: w Połczynie-Zdroju zaszczepiono przeciw Covid-19 240-250 osób

W Połczynie-Zdroju w ramach Narodowego Programu Szczepień utworzono dwa punkty - w przychodni MSWiA oraz Uzdrowisku Połczyn. Jak przekazał burmistrz Sebastian Witek, szacuje się, że szczepionki otrzymało prawie 250 osób.

To rządowy program i niestety nie mamy bezpośredniego dostępu do informacji. Dlatego mogę podać jedynie szacunkową liczbę. Jesteśmy za to odpowiedzialni za dowóz pracowników i mieszkańców do punktów. Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju

Włodarz miasta zapowiedział również remont 8-kilometrowego odcinka drogi nr 163 w kierunku Połczyna-Zdroju: - Droga zostanie poszerzona do normatywnych siedmiu metrów. Zajmiemy się także korektą łuków, co poprawi płynność ruchu i widoczność. W czasie prac planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego. Remont ma zakończyć się 30 czerwca przyszłego roku.

Burmistrz nakreślił również program prac nad rewitalizacją Placu Tysiąclecia, która ma zakończyć się w maju.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

rozmowa z Sebastianem Witkiem, burmistrzem Połczyna-Zdroju

Romuald Michel: poprzemy inicjatywę miasta, aby jego mieszkańcy nie ponosili opłaty uzdrowiskowej, gdy korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych

Uzdrowisko Połczyn przygotowane jest do akcji szczepień przeciw Covid-19. - Problemem jest jedynie zbyt mała liczba szczepionek. Jesteśmy przygotowani do zdecydowanie większej liczby - podkreślił prezes uzdrowiska Romuald Michel.

Spełniamy wszystkie wymogi dotyczące reżimu sanitarnego. Stosujemy je od dłuższego czasu - nieprzerwanie prowadzimy lecznictwo skierowane do osób, które przeszły COVID-19. Wszystkie zabiegi odbywają się z zachowaniem odpowiednich obostrzeń sanitarnych, by kuracjusze mogli czuć się bezpiecznie. Romuald Michel, prezes zarządu Uzdrowiska Połczyn

Gość Arkadiusza Wilmana przedstawił również swój stosunek do projektu zmiany opłat uzdrowiskowych. - Jeśli miasto wychodzi z taką inicjatywą, to my na pewno ją poprzemy - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

rozmowa z Romualdem Michelem, prezesem zarządu Uzdrowiska Połczyn

Krzysztof Szewczuk: chcemy zorganizować Ogólnopolski Turniej Sztuki Poetyckiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów

Epidemia spowodowała ogromne straty w dziedzinie kultury i zmieniła sposób docierania z kulturą do mieszkańców. - Musimy zmienić format naszej działalności, aby trafiać z przekazem do lokalnej społeczności, wykorzystując internet. To daje możliwość zachowania ciągłości naszej pracy - mówił dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.

Krzysztof Szewczuk zapowiedział również, że centrum pracuje nad wydarzeniem z obecnością rzeczywistej widowni i jeśli żadne ograniczenia tego nie zmienią, połczyńskie centrum kultury zorganizuje w niedługim czasie Ogólnopolski Turniej Sztuki Poetyckiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

rozmowa z Krzysztofem Szewczukiem, dyrektorem Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju

aw/pk/aś