fot. pixabay.com
W kolejnej odsłonie audycji pochyliliśmy się nad problemem depresji. Jak rozpoznać chorobę? Jak rozmawiać i wspierać w chorobie? Gdzie szukać pomocy? Na m.in. te pytania odpowiedzieli nam specjaliści.

- Depresja potrafi pojawić się w każdym momencie naszego życia, niezależnie od tego, co wskazuje PESEL. Dlatego ważne jest, by w porę zareagować, nie wstydzić się i - jak robimy w przypadku każdej choroby - po prostu leczyć - podkreślił Sulimir Szumielewicz, psycholog, psychotraumatolog, ekspert kampanii Nasza w tym głowa".

materiał Tomasza Trana

Anna Milewska, prezes Spółdzielni Socjalnej „Nowa Przystań” w Koszalinie, na depresję zachorowała kilka lat temu, ale nadal pamięta pierwsze symptomy.

materiał Anny Winnickiej

- Nauka w domu, izolacja, ograniczone kontakty z rówieśnikami - to wszystko sprawia, że emocje dzieci i młodzieży nie znajdują ujścia w życiu realnym. Są za to poddawane, nie zawsze prawidłowej, weryfikacji w świecie wirtualnym. Stąd często już krok do załamania czy depresji - powiedziała psycholog, Katarzyna Grott.

materiał Grażyny Preder

O depresji niewątpliwie trzeba rozmawiać i głośno mówić. Tej choroby już nie można ukrywać. A do tego oczywiście są potrzebne różnego rodzaju kampanie. Dlaczego? O tym Izabela Jezierska-Świergiel z Fundacji ITAKA, organizatora i współorganizatora licznych kampanii na temat depresji.

materiał Renaty Pacholczyk