fot. pixabay.com
Województwo pomorskie podąża pod względem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców za woj. warmińsko-mazurskim. Jak powiedział w czasie piątkowej konferencji Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia – to może oznaczać wprowadzenie na tym terenie dodatkowych obostrzeń.

„W ciągu ostatniej doby potwierdzono 1050 nowych zakażeń koronawirusem w województwie pomorskim oraz 38 zgonów osób zakażonych, z czego 37 dotyczyło osób cierpiących na choroby współistniejące” - poinformowała w sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.

Jak zauważył na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz: to może spowodować, że konieczne będzie wprowadzenie na Pomorzu dodatkowych obostrzeń.
- W ślad za warmińsko-mazurskim usilnie podążają pomorskie, w którym notujemy prawie 36 zakażeń na 100 tys. dziennie i województwo lubuskie, gdzie przekroczyliśmy 30 zakażeń na 100 tys. - wyliczył.

Dodał, że nie ma żadnego uprzywilejowanego regionu i jeżeli w woj. pomorskim nadal będzie tak duża liczba zakażeń, to „logicznym jest, że będzie konieczna taka sama decyzja” jak w warmińsko-mazurskim.


Przypomnijmy, że od 27 lutego w całym kraju zostanie wprowadzony obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie maseczkami. Równocześnie w województwie warmińsko-mazurskim ze względu na wzrost zakażeń zamknięte będą szkoły, hotele, baseny, instytucje kultury, galerie handlowe.

red./PAP/kc