W sobotę w Koszalinie w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem porad będą udzielać specjaliści z różnych dziedzin. Ośrodek jest jedyną w województwie zachodniopomorskim tego typu placówką Caritas - finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Wiele osób przychodzi po poradę powiedział Polskiemu Radiu Koszalin mecenas Łukasz Pniewski wolontariusz w Ośrodku. Dodał, że rośnie świadomość prawna Polaków, ale jeszcze jest wiele do zrobienia:
- Teoretycznie ludzie dziś wiedzą gdzie szukać, ale czasem po pomoc przychodzą po prostu za późno – wyjaśnia wolontariusz. - Pomoc Ośrodka Caritas jest bardzo kompleksowa. Wśród specjalistów są zarówno psychologowie, jak i pedagodzy. Jest też bardzo ważna osoba pierwszego kontaktu, do której można zadzwonić, bo Caritas udostępnia taki numer alarmowy czynny siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Ta osoba koordynuje te działania.

Koszaliński Ośrodek Caritas ma kilka filii między innymi w Kołobrzegu, Szczecinku i Wałczu. Przypomnijmy, że jutro kończy się Tydzień Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem. Więcej informacji można znaleźć m.in. na stronie: http://koszalin.caritas.pl.

ak/kc

Posłuchaj

mecenas Łukasz Pniewski