fot. facebook.com/OleczekPokonaSMA
Pieniądze zebrane w czasie akcji „Pomoc dla Olka” umożliwią leczenie chłopca z Czarnej Wody w pow. starogardzkim terapią genową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Olek choruje od roku. Mimo dwóch lat wciąż nie jest w stanie podnieść się z podłogi, raczkować, chodzić. Dziecko jest bardzo „wiotkie”. Klatka piersiowa, w wyniku zaniku mięśni, deformuje się i zapada. W każdej chwili może stać się niewydolny oddechowo. Szansą dla chłopca jest droga nowatorska terapia genowa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Dzięki ofiarności tysięcy ludzi i wielu firm zebrano aż 9,5 mln złotych. - Główny kwota uzbierana została poprzez fundację „Się Pomaga”. Organizowaliśmy również zbiórkę w Ustce, podczas morsowania. Udało się nam także zebrać ok. 5 ton nakrętek. To ogromny sukces akcji. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania słupszczan i mieszkańców regionu - powiedział Tomasz Kałuża, koordynator akcji w regionie słupskim. - Czas w tym przypadku był bardzo ważny, ponieważ ta terapia obejmuje jedynie dzieci ważące do 12,5 kg. Początkowo mieliśmy opóźnienie w uzbieraniu odpowiedniej kwoty na leczenie, ale ostatecznie udało się! Dzięki temu Olek zakwalifikował się do dalszego leczenia - dodał.

Organizatorzy dziękują za pośrednictwem mediów wszystkim osobom dobrej woli, które uczestniczyły w akcji.

sf/aj

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa