fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego w tym tygodniu przyjęli: Wojciech Gajewski - wiceprzewodniczący rady miasta z klubu Łączy nas Słupsk, Bogusław Dobkowski - radny z Platformy Obywatelskiej oraz Jacek Szaran - radny z Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie debaty poruszona została sprawa przyznania przez słupskich radnych dodatkowych 200 tysięcy złotych na budowę kolumbarium na Nowym Cmentarzu. Bogusław Dobkowski powiedział na naszej antenie, że firma wygrywająca przetarg powinna się trzymać założonej kwoty inwestycji. - Jestem w stanie zrozumieć, że w trakcie wykonywanych prac, mogą pojawić się nieprzewidziane koszty, ale rozmawiamy tu o dużej kwocie, dlatego wstrzymałem się od głosu.

Kolejnym tematem piątkowej audycji był brak porozumienia miasta ze starostwem w sprawie obsługi pasażerów przez PKS na terenie Słupska. Jacek Szaran przypomniał, że już pod koniec zeszłego roku rada miejska przegłosowała uchwałę, która zobowiązywała urząd miejski do podpisania umowy z powiatem. - Moim zdaniem prezydent Słupska nie wywiązała się ze swojego obowiązku, ponieważ nadal nie jest zawarte porozumienie z samorządowcami. Ubolewam nad takim przebiegiem spraw, ponieważ mówimy o dużych środkach finansowych, które mogłyby wesprzeć PKS. Jestem zwolennikiem dalszych negocjacji między lokalnymi politykami i sfinalizowania tej umowy - dodał.

Na koniec piątkowego spotkania radni oceniali szanse rozszerzenia granic Słupska. Wojciech Gajewski podkreślił, że jego zdaniem istnieje realna możliwość powiększenia obszaru miasta. - Trzymam kciuki za nowo powołany zespół, który będzie pracował nad możliwymi drogami ekspansji Słupska. Nie będzie to prosty proces, ponieważ musimy się także liczyć ze zdaniem mieszkańców ościennych miejscowości. Zdaje sobie sprawę, że spora liczba osób jest przeciwna temu pomysłowi. Wierzę, że informowanie o korzyściach wynikających z tego pomysłu dla wszystkich mieszkańców regionu, zmieni nastawienie lokalnych społeczności.

Odmiennego zdania jest Bogusław Dobkowski, który już kilkanaście lat temu, za czasów prezydentury Macieja Kobylińskiego, uczestniczył w podobnych konsultacjach. - Pamiętam, że dyskusja bardzo szybko obróciła się w awanturę. Do władz samorządowych i mieszkańców nie docierały żadne nasze argumenty. Jestem zwolennikiem racjonalnego powiększenia Słupska. Niestety osoby zamieszkujące graniczące z miastem miejscowości zawsze będą przeciwne temu pomysłowi.

Więcej w poniższej rozmowie.

pg/mt                          

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”