fot. prk24.pl
Jak co tydzień - w sobotni poranek - goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście.

Dużo powodów do radości dały kibicom zawodniczki KMKL Sztorm Kołobrzeg swoimi występami na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W kategorii U-20 Kinga Waleriańczyk zdobyła wicemistrzostwo Polski, w chodzie sportowym na 3000 metrów uzyskując czas 14:56:88, natomiast biegaczka Anna Hrycyk (która dopiero w lipcu skończy 18 lat) zdobyła brązowy medal na dystansie 3 kilometrów, który pokonała w czasie 9:30:11. Młoda biegaczka niedawno otrzymała powołanie do młodzieżowej kadry narodowej. Obie zawodniczki gościły w Studio Kołobrzeg".

Kinga Waleriańczyk oraz Anna Hrycyk

Gdy jesienią powtórnie nadszedł czas pandemii, nie pomyśleli nawet przez chwilę, by zwolnić choć jednego pracownika, a mieli ku temu powody, bo swoją działalność hotel rozpoczął dokładnie pomiędzy pierwszą i drugą falą zachorowań.

Mówią, że filozofią firmy jest szacunek do personelu. Inwestują w swoich pracowników w wyszkolenie i docenienie pracy. Rezultatem jest obustronne zaufanie.

Jak młody hotel przetrwał czas obostrzeń?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z pracownikami hotelu Zalewski.

Hotelu Zalewski

Rada Miasta Kołobrzeg podjęła uchwałę, dzięki której oddany będzie na 9-letnią dzierżawę teren po byłym lotnisku w Podczelu producentowi Sunrise Festival. Uchwała nie zapadła jednomyślnie, a poprzedziło ją wiele kontrowersji i wątpliwości. Mówią o nich: przewodniczący klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość Maciej Bejnarowicz, radny Nowej Lewicy z klubu Kołobrzescy razem Bogdan Błaszczyk oraz radny niezrzeszony Jacek Woźniak.

Panel samorządowy cz. I

Rozmawiają: profesor akademicki, dr hab. Piotr Grochmalski, dziennikarz, korespondent wojenny, politolog, wykładowca. Pracuje w Instytucie Studiów Strategicznych na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Wojciech Czapiewski (ur. w 1961 r.) - absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie specjalizował się w semantyce i językoznawstwie ogólnym. Obecnie nauczyciel Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kołobrzegu. Uczy języka polskiego oraz prowadzi dodatkowe zajęcia z filozofii. Publikuje opowiadania w prasie. Redaktor, dziennikarz i felietonista w zachodniopomorskiej prasie lokalnej.

Geopolityczne zmiany w pandemii. Cz. 1

Czy pandemia będzie miała wpływ na akt wyborczy, na głosowanie w wyborach samorządowych w małych miastach. Rozmówcy jak poprzednio.

Geopolityczne zmiany w pandemii. Cz. 2

Strażacy - ochotnicy towarzyszą nam podczas najtrudniejszych dla nas momentów, często traumatycznych. Są wszędzie tam, gdzie dzieje się krzywda ludzka. Są wsparciem podczas pożarów, powodzi, ale także wszędzie tam, gdzie potrzebna jest codzienna pomoc. Dziś w Studiu Kołobrzeg opowiemy o dwóch akcjach z udziałem druhów z OSP.

Dwie akcje gaśnicze

W drugiej części panelu samorządowego radni Maciej Bejnarowicz, Bogdan Błaszczyk i Jacek Woźniak rozmawiają o szczepieniu nauczycieli i problemach edukacji wynikających ze stanu epidemii.

Panel samorządowy cz. II

15 tysięcy druhen i druhów jest w ciągłej gotowości, by ratować nasze zdrowie i życie. To ludzie, którzy swoją misję w służbie społeczeństwu pełnią z niezwykłą odwagą i oddaniem. Aby wspomóc ich służbę 22.02.2021 r. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania samochodów ratownicze – gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych województwa zachodniopomorskiego przy udziale udziałem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadiera Andrzeja Bartkowiaka oraz zaproszonych gości, w tym Małgorztaty Golińskiej – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Posła na Sejm - Czesława Hoca. Realacja M. Abramowicz

Wozy dla strażaków: Czesław Hoc i Małgorzata Golińska

Rozmawiają dr Sebastian Żurowski i Jarosław Banaś - tym razem o pokusach „żeńskich” odmian „męskich". Pani prezydent czy prezydentka? Zmiany trwają, ale okazuje się, że wszystko już było i w okresie międzywojennym na kobietę pilota mówiono pilotka i nikt się nie oburzał, że to nakrycie głowy. A jak jest dzisiaj?

„Słownik na Fali”

Audycje przygotowali Małgorzata Abramowicz i Mariusz Wolański. Opracowanie muzyczne Adrian Adamowicz. Prowadzenie Jarosław Banaś.