fot. policja.gov.pl
W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych należących do 74-letniego mieszkańca Sławna funkcjonariusze znaleźli 22 kilogramy środków odurzających. Zatrzymany miał także broń, amunicję i nielegalny tytoń.

Narkotyki i broń znaleziono w czasie policyjnej akcji wymierzonej w handel nielegalnym tytoniem.

- Podczas interwencji mężczyzna próbował udzielić dwóm funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Policjanci rozpoczęli więc dokładniejsze przeszukanie mieszkania i pomieszczeń gospodarczych i ujawnili 5 kilogramów amfetaminy oraz ok. 17 kilogramów marihuany. Narkotyki sprawca trzymał w workach plastikowych i jutowych, w beczkach po kapuście - powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin prokurator Anna Grabowska.

Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: posiadania substancji psychotropowych i środków odurzających, posiadania broni i amunicji, przechowywania 240 kilogramów nielegalnego tytoniu i proponowania korzyści majątkowej funkcjonariuszom policji. 74-latek przyznał się do pierwszych trzech z nich. Nie chciał wyjaśnić, skąd pochodziły narkotyki. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności. Wcześniej był już karany.

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego. Decyzję sąd podejmie w piątek.

ak/aj

Posłuchaj

prokurator Anna Grabowska o przeszukaniu mieszkania prokurator Anna Grabowska o postawionych mężczyźnie zarzutach