https://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_graniczny#/media/Plik:Znak_graniczny_nr_503_Polska_(Gmina_S%C5%82ubice).jpg
Rozważamy wprowadzenie systemu, według którego przekroczenie naszej granicy, szczególnie południowej, możliwe byłoby w przypadku posiadania ujemnego wyniku testu na koronawirusa - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska wskazał, że wiele krajów wprowadziło system, według którego przekroczenie granicy możliwe jest w przypadku posiadania ujemnego wyniku testu na koronawirusa.

My też rozważamy taki wariant, takie rozwiązanie, szczególnie na granicy południowej. Myślę, że w tym tygodniu będzie podjęta też w tym kierunku decyzja. Waldemar Kraska - wiceminister zdrowia

Kraska zaapelował o przestrzeganie zaleceń związanych z koronawirusem - o noszenie maseczek, zachowanie dystansu. - Szczególnie teraz, kiedy te nowe mutacje są bardziej zaraźliwe od tego wirusa klasycznego. Mutacja brytyjska - naukowcy mówią, że jest od 30 do 35 proc. bardziej zaraźliwa, a mutacja południowoafrykańska nawet 50 proc., czyli dość łatwo niestety możemy się zarazić koronawirusem, a wiemy, jakie tego mogą być skutki - zaznaczył.

Kraska dodał, że widoczna jest też zwiększona liczba osób trafiających w ostatnim czasie do szpitali w związku z zakażeniem koronawirusem.

PAP/aś