fot. prk24.pl
Gościem Anny Popławskiej w porannym „Studiu Bałtyk” był poseł Prawa i Sprawiedliwości z Piły Marcin Porzucek. Parlamentarzysta odniósł się m.in. do zamknięcia południowej granicy kraju, zalecenia używania głównie maseczek chirurgicznych oraz do odwołania Janusza Kowalskiego ze stanowiska wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Gość „Studia Bałtyk” został zapytany, jak odnosi się do komentarzy krytykujących zalecenie zakrywania ust i nosa maseczką chirurgiczną, a nie jedynie przyłbicą, bądź zwykłą chustą.

- Przypomnijmy, że na początku nie tylko w Polsce, ale na całym świecie był problem z dostępnością maseczek. Zależało nam wtedy, aby maseczki chirurgiczne trafiały najpierw do medyków i seniorów. Dopuszczaliśmy więc tę zwykłą opcję ochrony jak przyłbica czy chustka.  Jednak w tej chwili wirus mutuje i o wiele łatwiej się zakazić dlatego musimy sięgać po lepszą ochronę.

Marcin Porzucek zaznaczył również, że jeżeli będziemy stosować się do zaleceń, to jest szansa na powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19.

- Dużo zależy od nas samych. Bez zdrowego rozsądku, nawet przy najostrzejszych przepisach niewiele jest się w stanie zapobiec. Sam przedwczoraj byłem na spacerze w maseczce i  niestety widziałem wiele osób, które nie noszą żadnej osłony. Dlatego cały czas apelujemy, żeby stosować się do obostrzeń - wyjaśnił.

Anna Popławska poprosiła także posła Prawa i Sprawiedliwości o skomentowanie decyzji, która zapadła odnośnie posła Janusza Kowalskiego.

W każdej rodzinie zdarzają się pewne różnice zdań i warto je omawiać. W Zjednoczonej Prawicy spotykają się liderzy i zapadają pewne decyzje i jeśli ktoś z parlamentarzystów, czy ministrów kolejny raz głośno je krytykuje, to wyraźnie oznacza, że nie chce współpracować w ramach rządu. Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Polityk również powiedział, że decyzja w sprawie wjeżdżania do kraju od południowej granicy tylko z negatywnym testem na koronawirusa, zapadnie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

- Wszystko zależy od liczby zakażeń z wtorku, czy środy, które będą bardziej wiarygodne niż te z weekendu. Zależy nam, żeby wyjść z pandemii, żeby gospodarka powróciła do normy i aby szpitale mogły leczyć ludzi ze wszystkich możliwych chorób, a nie skupiały się tylko na koronawirusie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/od

Posłuchaj

Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Piły