fot. archiwum prk24.pl
Środkowa część ulicy Szarych Szeregów jest zamknięta dla ruchu. Na utrudnienia w przemieszczaniu się i niewystarczającą liczbę miejsc parkingowych przy ul. Partyzantów skarży się również Centrum Krwiodawstwa. Powodem niedogodnych warunków na drodze jest budowa trzeciej już kładki mającej połączyć brzegi rzeki Słupi.

Jak przekazuje Paweł Krzemień z Urzędu Miejskiego w Słupsku, w tej chwili trudno jest ocenić, kiedy skończą się prace. Jest to uzależnione od warunków atmosferycznych. Dodaje również, że jeśli tylko będzie można ustalić termin kończący budowę - taka informacja zostanie natychmiast podana do wiadomości mieszkańców.

Na ten moment, ze względu na brak innej możliwości, zarząd infrastruktury miejskiej, wprowadził ruch dwukierunkowy zarówno od strony ul. Kilińskiego, jak i Armii Krajowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mimo trudności, możliwy jest dojazd do nieruchomości.

Nie mogliśmy inaczej wykonać prac, ponieważ użytecznej i możliwej do wykorzystania przestrzeni, w trakcie trwania budowy, jest niewiele. Proszę mieszkańców jeszcze o chwilę cierpliwości i przepraszam za utrudnienia. Paweł Krzemień z Urzędu Miejskiego w Słupsku

Urzędnik informuje również, że jeśli chodzi o ul. Szarych Szeregów - projekt budowy jest już zaakceptowany i nie ma możliwości, by wygenerować większą liczbę miejsc parkingowych.

Inna jest sytuacja w przypadku ul. Partyzantów. Monika Rapacewicz z Urzędu Miejskiego w Słupsku, uspokaja, że jest rozpatrywany wniosek, by zlikwidować regulamin strefy płatnego parkowania i tym samym sprawić, aby osoby odwiedzające Centrum Krwiodawstwa, mogły korzystać nieodpłatnie z miejsc parkingowych w tym miejscu. - Spodziewamy się, że projekt będzie poddany pod decyzję radnych podczas marcowej sesji - wyjaśnia.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Sebastiana Ferensa.

Materiał Sebastiana Ferensa

sf/aś