fot. prk24.pl
Jak co tydzień - w sobotni poranek - goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście.

Mimo obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa, 2020 rok był dla kołobrzeskiego portu udany. O szczegółach opowiada prezes Portu Morskiego Kołobrzeg Artur Lijewski.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 1.

Najbardziej znany kołobrzeski ultramaratończyk Zbigniew Malinowski świętuje 30-lecie swojej kariery sportowej. Biegacz najbardziej znany jest z występów na Sparthatlonach. Z dystansem 246 km z Aten do Sparty zmierzył się 14 razy z rzędu.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 2.

Andrzej Jeziorowski piętnaście lat pracował za granicą, by spełnić marzenia i zbudować ośrodek turystyczny. Gdy osiągnął sukces, na drodze stanęła mu pandemia. Próbując ratować dzieło życia, postanowił zaryzykować i - mimo obostrzeń - wciąż przyjmował gości.

Jaka jest sytuacja kołobrzeskiego przedsiębiorcy? Na jaką pomoc liczy ze strony włodarzy miasta?

„Studio Kołobrzeg” - cz. 3.

O samorządowym projekcie „Zdrowa Woda” opowiada rzecznik zachodniopomorskich wodociągów Łukasz Szeląg.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 4.

„Ubogość w rodzinach z dziećmi niepełnosprawnymi” - raport GUS-u omawia Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji i sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 5.

Pani Ewa to potomkini Sybiraczki. Jak wiele osób, które przeżyły wojnę, babcia pani Ewy przez całe życie starała się wymazać z pamięci koszmar, którego była bezpośrednim świadkiem. Dziś jej wnuczka stara się odnaleźć jakiekolwiek dowody przeszłości określające jej tożsamość.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 6.

O rządowym wsparciu gmin popegeerowskich rozmawiają poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc i wójt gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 7.

O inkubatorach przedsiębiorczości rozmawiają poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc i wójt gminy Dygowo Grzegorz Starczyk.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 8.

Dr Sebastian Żurowski i Jarosław Banaś w „Słowniku na fali” rozmawiali o polszczyźnie w piosenkach.

„Studio Kołobrzeg” - cz. 9.