fot. www.pixabay.com
W każdym województwie będzie mobilny punkt szczepień, punkty te powinny być gotowe za półtora miesiąca - poinformował w czwartek w Krakowie szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Na konferencji, podczas której towarzyszył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Dworczyk przypomniał, że dzisiaj w Polsce każdego dnia ponad 6 tysięcy punktów wykonuje szczepienia. - Jedyne co nas ogranicza, to jest liczba szczepionek, ale miejmy nadzieję, że w drugim kwartale to się zmieni - powiedział.

Poinformował, że została przekazana decyzja Agencji Rezerw Materiałowych o przygotowaniu 16 mobilnych zestawów szczepień. - Chcemy, aby w każdym województwie był taki mobilny TIR z naczepą (i żeby był on) mobilnym punktem szczepień, który w ciągu 15 minut po dojechaniu na miejsce może rozpocząć szczepienia - powiedział Dworczyk.

- Nie czekamy na to, aż tych szczepionek będziemy mieli dostateczną liczbę, przygotowujemy się już teraz, za półtora miesiąca będziemy mieli gotowe punkty mobilne w każdym województwie. Jak będziemy mieli więcej szczepionek, one dołączą do tych 6 tysięcy punktów stałych, abyśmy jak najszybciej mogli zaszczepić dorosłą populację Polski - dodał szef KPRM.

PAP/aś