fot. PAP/EPA/NARONG SANGNAK
Szczepienia m.in. nauczycieli klas 1-3 oraz pracowników przedszkoli i żłobków jako pierwsza rozpoczęła Wojskowa Przychodnia Specjalistyczna w Koszalinie.

- Dzisiaj zostało zaszczepionych 20 osób - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin dyrektor przychodni Andrzej Hamerla. Dodał, że szczepionkę w placówce przyjmie ponad 600 nauczycieli z Koszalina i powiatu koszalińskiego.

W tym tygodniu ze szczepieniami ruszają Poliklinika i przychodnia Sanatus. Nie jest wykluczone, że dołączy jeszcze jedna przychodnia.

Od piątku w całej Polsce pierwsze dawki szczepionki przyjmują m.in. nauczyciele poniżej 60 lat uczący w klasach I-III, wychowania przedszkolnego i osoby im pomagające, a także nauczyciele ze szkół i placówek specjalnych oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu.

W Zachodniopomorskiem chęć zaszczepienia wyraziło nieco ponad 9,4 tys. z 30 tys. uprawnionych do szczepienia pedagogów. W Pomorskiem zaszczepić się chce ponad 20 tys. pracowników oświaty z pierwszej grupy. Szczepienia trwają już m.in. w Słupsku. W pierwszej grupie zaszczepionych znalazły się m.in. pracownice Przedszkola nr 9 w Słupsku.

Od poniedziałku na szczepienie rejestrować się mogą pozostali nauczyciele, nauczyciele akademiccy oraz inni pracownicy oświaty.

ik/red./rz/ar