fot. pixabay.com
Do tej pory szpital w Szczecinku zaszczepił ponad 2 tysiące osób - oprócz nauczycieli byli to także przedstawicieli tzw. grupy zero. Zgłosiło się prawie czterystu pedagogów z klas 1-3 oraz pracownicy przedszkoli i żłobków z powiatu szczecineckiego i ościennych gmin.

Na dziś zaplanowano szczepienia dla 100 osób. Do końca tygodnia liczba ta wzrośnie do 400. Na początku szczepionki przyjmują nauczyciele z klas 1-3 oraz pracownicy przedszkoli i żłobków.

Pedagodzy są zgodni co do konieczności szczepień wśród kadry pedagogicznej.

- Cały czas mamy kontakt z dziećmi. Zdarzały się przypadki, że przechodziły one zarażenie koronawirusem bezobjawowo. Dopiero później zespół pocovidowy je dopadał i przebieg był ciężki. W związku z tym zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy bezpośrednio narażeni. W pierwszym terminie zgłosili się wszyscy - powiedziała Małgorzata Bernaś, dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Tęcza” w Szczecinku.

Grażyna Wiśniewska, pielęgniarka koordynująca szczepienia przeciwko COVID-19 w szpitalu w Szczecinku, podkreśliła, że akcja szczepienia pedagogów to spore wyzwanie logistyczne. - Trzeba ją skoordynować z planem zajęć w wielu placówkach.

ms/aj

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza