fot. www.pixabay.com
Sprawdziliśmy na jakim poziomie plasuje się poziom bezrobocia w regionach turystycznych po lockdownie. Jak się okazuje zarówno w Kołobrzegu, Słupsku, jak i na Pojezierzu Drawskim odnotowano jego znaczący wzrost. Powodem utraty stanowisk pracowniczych jest trwająca pandemia.

Kołobrzeg i jego okolice (w ramach powiatu kołobrzeskiego) do niedawna były w czołówce miejsc z najniższym bezrobociem w kraju. Niestety to się zmieniło. Obecnie powiat kołobrzeski odnotował jeden z największych wzrostów bezrobocia - mówi Ewelina Karewicz - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kołobrzegu.

Materiał Anny Winnickiej

Bezrobocie w Słupsku plasowało się pośród najniższych w Polsce. Niestety to już mocno nieaktualna sytuacja. W 2018 roku wynosiło ono 3,8%. Dziś jest na poziomie blisko 6%. Jak podkreśla Paweł Kądziela, dyrektor PUP w Słupsku - wszystkiemu winna jest pandemia i póki ona nie minie, to nie mamy co liczyć na spadek liczby bezrobotnych.

Materiał Renaty Pacholczyk

Pojezierze Drawskie to region turystyczny, więc wiele osób pracujących w tej branży straciło pracę albo się tego obawia. Jaka jest skala problemu i czy mają szansę zdobyć inne zatrudnienie? O tym w rozmowie z Agnieszką Kuropatnicką, zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim rozmawiała Joanną Lejtan.

Materiał Joanny Lejtan

red./aś