fot. Jarosław Ryfun
Dwa kardiomonitory kupione przez WOŚP trafiły na Oddział Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Wartość jednego urządzenia to ok. 68 tys. zł.

Kardiomonitory to specjalistyczne aparaty do monitorowania parametrów życia pacjentów.

- Te kupione i podarowane przez WOŚP są specjalnie przystosowane do badania nawet bardzo małych pacjentów - mówi Katarzyna Laskus, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chirurgii Dziecięcej. - Kardiomonitory są wykorzystywane do ciągłego monitorowania pacjentów. Głównym atutem tych urządzeń jest to, że są one przenośne - dodaje.

Do tej pory oddział dysponował dwoma kardiomonitorami starszego typu - te były m.in. większe i trudniejsze w przenoszeniu.

Na WOŚP zawsze możemy liczyć. Otrzymujemy niezbędny sprzęt wysokiej jakości. Ponadto nasz personel za każdym razem jest szkolony z obsługi urządzeń przez jego dostawców. To dla nas ogromne wsparcie. Marcin Prusak, rzecznik prasowy szpitala

Do tego roku słupski szpital otrzymał od fundacji WOŚP sprzęt o wartości 1 106 222 zł. Jeszce w tym roku słupska lecznica dostanie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy platformę chirurgiczną z torem wizyjnym, dermatom siatkowy i specjalistyczną wiertarkę.

Więcej w materiale Mariusza Brokosa.

mb/aś

Posłuchaj

materiał Mariusza Brokosa materiał Mariusza Brokosa