fot. Jarosław Ryfun
Do poniedziałku na szczepienia rejestrować się mogą nauczyciele z klas I-III. Zrobiło to już 268 tysięcy z nich.

W Szkole Podstawowej nr 18 w Koszalinie oraz w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dygowie prawie 80 proc. kadry nauczycielskiej zadeklarowało, że zaszczepi się przeciwko Covid-19.

- Chętniej rejestrowalibyśmy się na szczepienia, gdybyśmy mieli możliwość wyboru szczepionki - powiedziała Karina Gajda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

- Czekamy na informację ze szpitala węzłowego. W ciągu jednego dnia powinni zostać zaszczepieni nauczyciele z naszej szkoły. Najbardziej odpowiadałyby nam godziny popołudniowe, ponieważ nie musielibyśmy rezygnować z lekcji - dodała Magdalena Skonieczka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dygowie.

Rejestracja pozostałej części nauczycieli (uczących w klasach powyżej trzeciej), w tym nauczycieli akademickich, rozpocznie się w poniedziałek od godzinie 8.00.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że osoby, które nie zdecydują się teraz na szczepienia, będą mogły się zaszczepić w terminie przewidzianym dla ich grupy wiekowej.

IAR/jb/rz

Posłuchaj

Magdalena Skonieczka Karina Gajda