fot. https://www.facebook.com/muzeumorezapolskiegokolobrzeg/photos/pcb.3562240580559820/3562240090559869
Mija tydzień odkąd zostały otwarte muzea i galerie sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie odwiedziło blisko 10 tysięcy osób. 1300 osób odwiedziło Zamek Królewski. Arkadiusz Wilman sprawdził, jakim zainteresowaniem w ostatnich dniach cieszyła się oferta instytucji muzealnych w Pile, Szczecinku i Kołobrzegu.

Muzealnicy z regionu są zgodni - cieszą się, że mogli wrócić do pracy. Wspólnie podkreślają również, że zainteresowanie w muzeach jest bardzo duże i przerosło ich oczekiwania.

Czekaliśmy na ten moment od kilku miesięcy. Przygotowywaliśmy się, by móc w końcu powitać pierwszych zwiedzających. To jest nasza misja - żeby te wszystkie wspaniałe zabytki prezentować. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale czekamy jeszcze na otwarcie pozostałych części naszego Muzeum. Łukasz Gładysiak, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Na ten moment zwiedzający mogą wejść na ekspozycję plenerową, mieszczącą się w centrum Kołobrzegu i do Muzeum Zimnej Wojny Podborsko 3001. Jak wskazuje Gładysiak, najbardziej zaskakująca była frekwencja w Podborsku. - Odwiedziło nas ponad 50 osób. Widać, że te miejsce cieszy się coraz większa popularnością. Telefony się urywały już od Bożego Narodzenia - dodaje.

Według rozporządzenia Rady Ministrów, od 1 lutego mogą funkcjonować instytucje prowadzące działalność wystawienniczą. Od 12 lutego natomiast zostaną otwarte kina, teatry, filharmonie i opery.

Więcej w materiale Arkadiusza Wilmana.

red.aw/aś

Posłuchaj

materiał Arkadiusza Wilmana