fot. prk24.pl
Poseł Platformy Obywatelskiej, sekretarz klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską nakreślił swój stosunek wobec znoszenia obostrzeń i sytuacji przedsiębiorców. Stwierdził też, że niezbędna jest debata społeczna ws. aborcji.

Przypomnijmy, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej już od dłuższego czasu mówią o konieczności odmrażania gospodarki. Jak wyjaśnia Konwiński, w Polsce jest to uzasadnione.

Jest już wielu ozdrowieńców, prowadzone są szczepienia, gro Polaków robi sobie testy na obecność przeciwciał - wszystkie te czynniki mogłyby mieć wpływ na otwarcie wybranych biznesów w kraju. To zaś pozwoliłoby przedsiębiorcom stanąć na nogi. W Niemczech takie kryteria są brane pod uwagę i niektóre branże, dzięki temu, mogą już funkcjonować przy zachowaniu niezbędnego reżimu sanitarnego. Zbigniew Konwiński

Polityk odniósł się także do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji - jednego z najgorętszych tematów w polskich mediach w ostatnim czasie.

Jestem za tym, by przepisy tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku napisać jeszcze raz. Ten dokument powinien przede wszystkim uwzględniać prawa kobiet. To nie są proste decyzje - wymagają debaty i rozmowy społecznej z osobami o różnej wrażliwości. Zbigniew Konwiński

Poseł skomentował również głos Sławomira Broniarza, prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego, który sprzeciwia się decyzji rządu ws. szczepienia nauczycieli szczepionką AstraZeneca. Przypomnijmy, była ona  podyktowana faktem, że szczepionka tej firmy ma niższą skuteczność wśród osób po 60. roku życia. Jak podkreśla Zbigniew Konwiński - jestem przekonany, że pan Broniarz chce dla nauczycieli jak najlepiej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/aś

Posłuchaj

materiał Anny Popławskiej