fot. pixabay.com
Od wielu lat prowadzone są szkolenia w sprawie „wydobycia” ludzi dorosłych z cyfrowego wykluczenia. Mimo to pracy w tym zakresie jest nadal sporo.

- Sprawia to nie tylko pandemia, ale i szybki rozwój technologiczny - powiedział Artur Krawczyk, sekretarz Stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Wszystkich naszych słuchaczy, którzy czują, że potrzebują wsparcia w zakresie wykluczenia cyfrowego, zachęcamy do kontaktu z Latarnikami Polski Cyfrowej i odsyłamy na stronę latarnicy2020.pl.

materiał Katarzyny Kużel

Wykluczenie cyfrowe seniorów uwidoczniło się zwłaszcza podczas pandemii. Najstarsi nie mogli uczęszczać na zajęcia do Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w Bobolicach.

materiał Anny Winnickiej

„Chcą się uczyć i są cierpliwi” - tak można opisać seniorów, którzy niedawno rozpoczęli „przygodę z komputerem”. Kamila Cisak, informatyk, która prowadzi zajęcia z seniorami twierdzi, że najstarsi świetnie sobie dają radę z komputerem.

materiał Renaty Pacholczyk

Jedną z placówek, która od lat ma dla osób starszych szeroką i nieodpłatną ofertę, także w zakresie uczenia korzystania m.in. z komputera, jest Instytut Rozwoju Zrównoważonego w Koszalinie.

materiał Joanny Lejtan