fot. Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz/ FB
Biuletyn na swoich łamach opisuje głównie to, co dzieje się w kulturze w regionie. Informuje również o interesujących wydarzeniach z kraju i ze świata.

Dialog Art jest miesięcznikiem bezpłatnym, wydawanym pod koniec każdego miesiąca. Można go otrzymać w Teatrze Dialog. Drugi numer poświęcony jest Henryce Rodkiewicz, założycielce Teatru Dialog. W tym roku przypada setna rocznica jej urodzin. W związku z tym teatr przygotował konkurs na napisanie scenariusza monodramu.

W numerze znajdziemy również: wywiad z Krzysztofem Daukszewiczem i jego żoną, korespondencję ze Szwecji o domu Astrid Lindgren, a także wspomnienie o pierwszej etiudzie filmowej "Drzewo czarownic" przygotowywanej przez Scenę Młodych.

Bohaterem stałej rubryki poświęconej ważnym osobom z kręgu koszalińskiej kultury jest tym razem Melchior Zapolnik.

Spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem ze strony czytelników, co utwierdza nas w przekonaniu, że takie czasopismo jest potrzebne na rynku koszalińskim. Obawialiśmy się, czy będziemy mieli o czym pisać, gdy kultura jest zamknięta. Teatry, filharmonia nie funkcjonują, ale artyści działają twórczo pomimo przeszkód. Zachęcam do przeczytania m.in. artykułu Grety Grabowskiej, która porusza to zagadnienie w kontekście wystaw. Magda Omilianowicz, pisarka i dziennikarka

kk/aj

Posłuchaj

rozmowa Katarzyny Kużel z Magdą Omilianowicz, redaktor naczelną DialogART