fot. prk24.pl
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na wtorek rano przedstawicieli klubów parlamentarnych i pozostałych sił politycznych na dyskusję ws. Narodowego Programu Szczepień. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: PiS, KO, Lewicy, PSL oraz Konfederacji. Do spotkania odniósł się wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia Czesław Hoc (PiS).

- Bądźmy wyrozumiali, obiektywni, odpowiedzialni i solidarni jeśli chodzi o walkę z pandemią. Powinniśmy teraz porzucić spory polityczne i działać wspólne dla dobra Polaków. Ja ze swojej strony na pewno taką postawę będę reprezentował - apeluje Czesław Hoc, poseł PiS z Kołobrzegu.

Poseł Hoc uważa też, że w aspekcie logistycznym i prawnym Polska poradziła sobie z przygotowaniem szczepień bardzo dobrze.

- Modyfikacja programu szczepień czy perturbacje, jakich doświadczamy są wynikiem problemów z dostawami szczepionki - podkreślił. ­ - Mamy też do czynienia z brakiem solidarności. Niemcy załatwiają szczepionki pokątnie, tak samo Francuzi czy Duńczycy. Tu niestety nie ma solidarności. My zamówiliśmy szczepionki, zgodnie z harmonogramem Komisji Europejskiej, a teraz one nie trafiają do nas w zadeklarowanej liczbie. Tu można mieć pretensje do Komisji Europejskiej, nie do polskiego rządu.

Z posłem Czesławem Hocem rozmawiał Jarosław Banaś.

jb/kc

Posłuchaj

rozmowa Jarosław Banasia z Czesławem Hocem