fot. archiwum prk24.pl
Wkrótce mieszkańcy Wałcza i regionu będą mogli poddać się szczepieniu na terenie Centralnego Ośrodka Sportu. To będzie trzecia taka placówka w mieście. Punkt powstaje z inicjatywy wicewojewody zachodniopomorskiego Marka Subocza.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Marek Subocz - umożliwi to zaszczepienie większej liczby mieszkańców. Jak na razie do większości punktów trafia 30 szczepionek tygodniowo.

- Podczas spotkania z dyrektor ZOW NFZ w Szczecinie Agnieszką Pietraszewską-Machetą oraz dyrektorem COS w Wałczu Zdzisławem Ryderem i zastępcą Janem Grzymałą uzyskałem potwierdzenie utworzenia punktu - mówi wicewojewoda Marek Subocz. - Od ogłoszenia Narodowego Programu Szczepień zabiegaliśmy o to, by na terenie województwa zachodniopomorskiego szczepienia przeciw koronawirusowi prowadziło jak najwięcej podmiotów do tego uprawnionych - dodaje wicewojewoda.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu Zdzisław Ryder - infrastruktura w ośrodku jest praktycznie gotowa, ale trwa jeszcze dogrywanie pewnych kwestii organizacyjnych.

- Mamy gabinety przygotowane, to są miejsca, które w czasie dużych imprez sportowych służą jako gabinety lekarskie dla obsługi zawodów sportowych. Spełniają one wszystkie normy, łącznie z poczekalnianymi i z miejscami do odpoczynku po przyjęciu szczepionki - wyjaśnia dyrektor COSW. - Musimy dokupić kilka rzeczy jak m.in. suchy lód czy zestaw antywstrząsowy.

Trzeci w mieście punkt szczepień - w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu - powinien rozpocząć działalność za mniej więcej dwa tygodnie, po włączeniu w system dystrybucji szczepionek.


red./pg/kc