fot. prk24.pl
W 13 województwach jazdę kierowcom utrudniać będzie śnieg, a w kilku z nich również błoto pośniegowe oraz opady mżawki lub deszczu ze śniegiem - poinformowała we wtorek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, apelując w związku z tym o ostrożną jazdę.

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego - podano w porannym komunikacie GDDKiA.

Opadów mżawki lub deszczu ze śniegiem należy spodziewać się na Pomorzu, Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, na Mazowszu oraz w województwie lubuskim. Błoto pośniegowe występuje natomiast na Podlasiu, we wschodniej części województwa warmińsko–mazurskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego (w tym na części dk 48 oraz S17) oraz w Małopolsce na odcinku dk 28.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez GDKKiA na sieci dróg krajowych we wtorek rano pracują 634 pługosolarki.

W ciągu dnia w Koszalinie i na wybrzeżu będzie pochmurno z przejaśnieniami i okresami pojawią się na ogół słabe opady śniegu. Temperatura max wzrośnie do 0:2⁰C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1005 hPa.

PAP/kc