fot. Jacek Żukowski
Przez dwa dni w Słupsku rozgrywano Turniej Piłki Siatkowej „Gramy z Energą”. Drużyny z dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego rywalizowały o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych.

W zawodach uczestniczyły: Energa Czarni Słupsk, OPP Powiat Kołobrzeski, Inter-Marine Team Gdańsk i MKS Koszalin. Był to zarazem kolejny etap przygotowań wszystkich zespołów przed rozgrywkami w trzeciej lidze kobiet. Główne trofeum wywalczyły siatkarki z Gdańska, które wyprzedziły zespoły ze Słupska, Kołobrzegu i Koszalina.

- Turniej stał na wysokim poziomie sportowym, uczestniczyły w nim zespoły, które w swoich województwach od lat występuję w trzeciej lidze. Był to bardzo pozytywny sprawdzian umiejętności sportowych w kontekście najbliższego meczu barażowego juniorek Czarnych oraz rozpoczynającej się niedługo III ligi seniorek. Cały słupski zespół zasłużył na słowa pochwały za grę zespołową, chociaż momentami gra naszego zespołu falowała, to cały turniej uważam za bardzo udany - podsumował zawody trener słupskich siatkarek Marek Majewski.

Kolejny siatkarski turniej rozegrany zostanie w najbliższą sobotę w Koszalinie. Gospodarzem zawodów będzie drużyna MKS Koszalin.

Wyniki spotkań:

    1. Energa Czarni Słupsk – OPP Powiat Kołobrzeski 2:1 (-15,13,12)

    2. OPP Powiat Kołobrzeski - MKS Koszalin 2:1 (26, -14,10)

    3. Energa Czarni Słupsk – Inter- Marine Team Gdańsk 0:3 (-12,-19,-11)

    4. MKS Koszalin – Inter- Marine Team Gdańsk 0:3 (-17,-13,-5)

    5. Energa Czarni -Słupsk – MKS Koszalin 3:0 (22,12,14)

    6. OPP Powiat Kołobrzeski -Inter -Marine team Gdańsk 1:2 (-10, 18,-17)

Kolejność miejsc:


    1. Inter-Marine Team Gdańsk

    2. Energa czarni Słupsk

    3. OPP Powiat Kołobrzeski

    4. MKS Koszalin

jż/kc

Posłuchaj

Materiał Jacka Żukowskiego