fot. Jarosław Ryfun
Bardzo mocno pada śnieg zwłaszcza w pasie nadmorskim od powiatów koszalińskiego do słupskiego, w bytowskim, miasteckim, szczecineckim, drawskim i wałeckim.

W Tychówku w gminie Połczyn-Zdrój zderzyły się cztery samochody osobowe. W zderzeniu nikomu nic się nie stało. Jedna z pasażerek profilaktycznie została przewieziona do szpitala - powiedział Polskiemu Radiu Koszalin oficer dyżurny straży pożarnej w Świdwinie. Droga jest zablokowana.

Na krajowej drodze S6 między Nowogardem a Płotami ciężarówka uderzyła w bariery. Tu też obyło się bez rannych. Za to zablokowane są dwa pasy jezdni w kierunku Koszalina, samochody jadą pasem awaryjnym. Wyznaczono objazd starą DK6. Utrudnienie może potrwać dwie godziny.

Nie lepiej wygląda sytuacja na drogach krajowych, gdzie zalega błoto pośniegowe.

W Koszalinie ze skutkami silnych opadów śniegu walczą drogowcy.

- Pracują dwadzieścia cztery samochody z pługami a na chodnikach czternaście traktorów. W Koszalinie nie ma dróg czarnych, jest błoto poślizgowe. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne drogi m.in. dojazdy do szpitala, pogotowia, straży oraz drogi S6 i S11 - powiedział szef akcji Zima Dariusz Papka z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gołoledzią.
Silne opady śniegu będą do północy, powiedział nasz radiowy synoptyk Krzysztof Ścibor

- W niektórych miejscach może spaść od 4 do nawet 6 centymetrów mokrego śniegu. W nocy opady będą zanikać. Jutro nad ranem temperatury będą w okolicach 1-2 stopni Celsjusza – powiedział synoptyk. - W niedzielę możemy spodziewać się kolejnych opadów śniegu, jednak już nie tak intensywnych.

red./kc