fot. prk24.pl
Jak co tydzień - w sobotni poranek - goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście i kraju.

Gościem „Studia Kołobrzeg” był  trener piłkarski Łukasz Krymowski, który jest twórcą pierwszej w Kołobrzegu kobiecej drużyny piłkarskiej. Po ponad 6-letniej pracy od podstaw do poziomu rozgrywek pierwszoligowych trener niespodziewanie zakończył swoją pracę w Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. Pytamy o przyczyny rezygnacji oraz wspominamy najważniejsze momenty w historii zespołu.

rozmowa z Łukaszem Krymowskim

W panelu miejskim radni Rady Miasta – Maciej Bejnarowicz (Prawo i Sprawiedliwość), Jacek Woźniak (niezrzeszony) i Artur Dąbkowski (Kołobrzescy Razem) rozmawiają o problemach związanych z Podstawową Opieką Zdrowotna oraz punktami szczepień dla mieszkańców Kołobrzegu.

Panel miejski cz. 1

Trzej byli kandydaci na Prezydenta Kołobrzegu: Maciej Bejnarowicz, Jacek Woźniak oraz Artur Dąbkowski komentują doniesienia o ruszającej w mieście karuzeli nazwisk – kandydatów na najwyższy urząd w mieście w przyszłych wyborach samorządowych.

Panel miejski cz. 2

Wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś (Nowa Lewica), członek Zarządu Powiatu Helena Rudzis-Gruchała (Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz radny miejski Bartosz Bieńkowski (Prawo i Sprawiedliwość) dyskutują o pomocy samorządowej drobnym przedsiębiorcom poszkodowanym na skutek pandemii.

Panel powiatowy cz. 1

Jacek Kuś, Helena Rudzis-Gruchała i Bartosz Bieńkowski analizują pomysł połączenia gminy miejskiej Kołobrzeg z gminą wiejską Kołobrzeg

Panel powiatowy cz. 2

W panelu historycznym o fałszywej interpretacji słynnego pytania i słynnej odpowiedzi: „Pomożecie? Pomożemy! ” w 50 rocznicę wydarzeń grudniowych opowiada dr Michałem Siedziako ze szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

rozmowa z dr Michałem Siedziako

W panelu muzycznym duetu Tomasz i Anna Trust opowiadają o miłości i muzyce.

Tomasz i Anna Trust

O co chodzi z „nadciągającą ze wschodu bestią”? Czy to już szaleństwo i jakie znaczenie miało morsowanie kiedyś? O słowach i znaczeniach w „Słowniku na Fali” opowiada tłumaczy dr Sebastian Żurowski z katedry filologii języka polskiego UMK w Toruniu.

„Słowniku na Fali”

Studio Kołobrzeg przygotował Jarosław Banaś.
Prowadzenie i materiały M. Abramowicz i M. Wolański, opracowanie muzyczne Adrian Adamowic.