fot. pixabay.com
Prawie 70-ciu zawodników rywalizowało w halowym mityngu w skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz w sprincie. W zawodach startowali zawodnicy zaplecza kadry narodowej, w tym ci z Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska.

Przed całym przedsięwzięciem hali udało się otrzymać Certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- Doszliśmy do wniosku, że chcemy pochwalić się naszym obiektem na arenie ogólnopolskiej. Razem ze Słupskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji uruchomiliśmy procedurę certyfikowania budynku. Wymagane były do tego m.in. pomiary geodezyjne. Wysłaliśmy kompletny protokół do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, w którym specjalna komisja go zatwierdzała - wyjaśniła Bernadeta Kopeć, prezes i trenerka słupskiego AML-u.

Organizowane na certyfikowanej hali zawody należy zgłosić do związku.

- Dzięki temu, uzyskane wyniki są podstawą do nadania klasy sportowej. Po pierwszych zawodach znajdują się one już w rankingach ogólnopolskich - powiedziała trenerka.

Skok wzwyż jest ostatnio domeną słupskich lekkoatletów

- Razem z trenerami koordynatorami doszliśmy do wniosku, że można zrobić mały konkurs. Przez obostrzenia sanitarne zawodów jest mało, a bierze w nich udział duża liczba zawodników, więc rozgrywki trwają bardzo długo. Skorzystaliśmy z okazji, że młodzież kończy obóz i postanowiliśmy zrobić turniej, żeby wyniki szły jako minima do Mistrzostw Polski - dodała trenerka.

Podczas jednodniowej imprezy rewelacyjne wyniki uzyskali zawodnicy Akademii Młodego Lekkoatlety. Niespełna 15-letnia Milena Patejuk uzyskała 170cm, 15-letni Kewin Małek 195cm, a Gracjan Wiśniewski startujący w kategorii wiekowej U23 ustanowił swój nowy rekord życiowy - słupszczanin pokonał poprzeczkę na wysokości 210cm.

Również sprinterzy z AML-u zabłysnęli świetną formą.

Na uwagę zasługuje wynik Marka Zakrzewskiego w biegu na 60m z czasem 7,06 sekundy oraz Kamili Stempkowskiej z czasem 7,76 sekundy. Sprinterów trenuje Tomasz Czubak, były mistrz świata w sztafecie 4x400 metrów i aktualny rekordzista Polski na 400 metrów.

Więcej w materiale Jacka Żukowskiego.

jż/od

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego