fot. www.pixabay.com
Z propozycji uczelni skorzysta ponad pół tysiąca uczniów z liceów i techników z powiatu szczecineckiego. Dziś podpisano stosowne dokumenty potwierdzające projekt przygotowujący młodzież do egzaminu dojrzałości.

Zajęcia repetytoryjne obejmą 14-godzinny kurs dla każdej ze zgłoszonych klas - w projekcie łącznie weźmie udział 557 osób.

Cieszę się z takiego zainteresowania. Reakcja dyrektorów szkół na naszą propozycję była bardzo pozytywna. Wierzę, że wraz z ich wsparciem zrealizujemy program z sukcesem. Chcielibyśmy, żeby zajęcia odbywały się w ramach planu zajęć uczniów. prof. Danuta Zawadzka - rektor Politechniki Koszalińskiej

W czasie prowadzenia edukacji online propozycja Politechniki odgrywa znaczącą rolę. - Młodzież jest właściwie poza możliwością bezpośredniego kontaktu. Zorganizowanie zajęć, które będą właściwe i skuteczne wymaga dużych starań. Politechnika zaproponowała nam coś bardzo ważnego - repetytorium, czyli powtórzenie z matematyki, jednego z ważniejszych przedmiotów maturalnych - tłumaczy Edyta Wojnicz, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Szczecinku.

- Dla maturzystów zajęcia repetytoryjne to dodatkowy zysk. Dzięki wsparciu Politechniki Koszalińskiej zaoszczędzają na dodatkowych korepetycjach - zauważa Joanna Buzała, dyrektorka Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku. Politechnika natomiast widzi w tym projekcie również korzyść marketingową i liczy, że tegoroczni maturzyści zainteresują się ofertą uczelni.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

red./aś

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza