fot. pixabay.com
Obecne warunki otrzymania wsparcia od państwa dla firm różnią się od tych poprzednich, nie każdy może z niego skorzystać. Nasi goście rozmawiali o wsparciu dla biznesów zamkniętych z powodu pandemii, a także o akcji #OtwieraMY, w której udział głównie wzięły restauracje i hotele.

Ostatnio dużo słyszymy o kolejnej pomocy państwa dla firm zamkniętych z powodu pandemii. Niestety, warunki przyznania wsparcia są inne, niż wiosną ubiegłego roku, przez co wielu przedsiębiorców nie może z niego skorzystać, nawet jeśli są w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

materiał Joanny Lejtan

Mimo restrykcji, wiele biznesów otwiera się. To efekt akcji #OtwieraMY. A otwierają się przede wszystkim restauracje i branża hotelarska. Tu w tym przypadku prym wiodą właściciele miejsc noclegowych w górach. A jak wygląda sytuacja w miejscowościach nadmorskich? My porozmawialiśmy na temat tej akcji z jednym z właścicieli ośrodka wypoczynkowego w gminie Mielno.

materiał Renaty Pacholczyk

Mimo trudnej sytuacji finansowej w sektorze usługowym, nie każdy mógł skorzystać z tarczy antykryzysowej. Takiej szansy nie miała m.in jedna z koszalińskich restauracji - mówi Izabela Nowak - Kasprzak, właścicielka restauracji.

materiał Anny Winnickiej