fot. Jacek Żukowski
W 19. kolejce Suzuki I ligi Kotwica Kołobrzeg - prowadzona przez słupszczanina Rafała Franka - podejmie w Hali Millenium STK Czarnych Słupsk. Początek spotkania o 18.00. Mecz będzie transmitowany na antenie Radia Słupsk.

Rafał Frank został pierwszym trenerem Kotwicy Kołobrzeg w połowie listopada, gdy „Czarodzieje z Wydm” mieli na swoim koncie tylko dwa zwycięstwa. Pod wodzą Franka, Kotwica wygrała cztery z ostatnich dziewięciu spotkań. Co ciekawe, za jego kadencji Kotwica przegrała we własnej hali tylko raz - z AZS-em Opole.

- Dodatkowym smaczkiem tego meczu będzie pojedynek słupskich sztabów szkoleniowych: Rafał Frank - Dawid Mieczkowski po stronie Kotwicy i Mantas Cesnauskis - Łukasz Seweryn po stronie Czarnych - podkreślił nasz reporter Jacek Żukowski.

Czarni Słupsk to aktualny lider pierwszej ligi. Wygrali 13 z 16 spotkań. Liderami drużyny są Adrian Kordalski oraz Piotr Śmigielski, którzy rzuca średnio 16 punktów na mecz. Wspomagani są przez dwóch podkoszowych Huberta Pabiana i Dawida Słupińskiego.

- Nie można też zapominać o doświadczonym Damianie Pielochu oraz najnowszym nabytku słupskiej drużyny Jakubie Musiale. Warto dodać, że w drużynie z Kołobrzegu występuje wychowanek Czarnych Hubert Wyszkowski, a sezon w Słupsku zaczynał Wojciech Wątroba. W słupskiej drużynie zobaczymy też byłego zawodnika Kotwicy Patryka Przyborowskiego - dodał Jacek Żukowski.

jż/rz