fot. prk24.pl
Senator Platformy Obywatelskiej był gościem porannego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Anną Popławską podkreślił, że Joe Biden zawsze wspierał Polskę w wielu ważnych sprawach - m.in. zabiegał, by nasz kraj stał się członkiem NATO.
W skrócie
  • Kazimierz Kleina uważa, że prezydentura Joe Bidena może oznaczać dobry czas dla Polski.
  • Gość „Studia Bałtyk” dodał, że odejście senatora Jacka Burego z KO do Ruchu Polska 2050 nie spowoduje utraty przez opozycję większości w Senacie.

Parlamentarzysta powiedział, że przed Unią Europejską i USA stoją bardzo poważne wyzwania: - Pojawiają się przecież wielkie firmy chińskie, którym należy stawić czoło. To, co też w ostatnim czasie działo się w Stanach Zjednoczonych było kompromitujące - odchodzący prezydent Donald Trump wzywał do nieuznania wyników wyborów. To było działanie demoralizujące demokratyczny świat. Myślę jednak, że populiści zaczynają powoli odchodzić od władzy.

Gość „Studia Bałtyk” skomentował również odejście senatora Jacka Burego z Koalicji Obywatelskiej do Ruchu Polska 2050: - Przez cały czas był lojalny pracując w naszej koalicji. Mimo że przystąpił do ruchu Szymona Hołowni, to dalej będzie działał z nami w Senacie. To w mojej ocenie poszerzenie możliwości opozycji w izbie wyższej parlamentu. Nie obawiałbym się, żebyśmy utracili większość.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./ap/rz

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Kazimierz Kleina, senator PO