fot. P. Grabiński (archiwum)
Pilski poseł Grzegorz Piechowiak został wiceministrem i pełnomocnikiem rządu ds. inwestycji zagranicznych. Polityk odebrał dziś nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii z rąk wiceprezesa Jarosława Gowina.

- Zarówno pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych, jak i sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, to funkcje, które są dzisiaj w Polsce bardzo potrzebne. Chcielibyśmy, aby było jak najwięcej inwestycji, żebyśmy przywracali gospodarkę na normalne tory. Dlatego skorzystałem z propozycji premiera zaangażowania się w ten proces - mówi Grzegorz Piechowiak, nowy wiceszef MRPiT.

Podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie koordynacja działań wspierających napływ inwestycji zagranicznych do Polski. Opracowany przez Jarosława Gowina projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia tej funkcji rząd przyjął w poniedziałek.

Grzegorz Piechowiak ma 57 lat. Jest absolwentem socjologii na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). Ukończył też studia podyplomowe  z zarządzania przedsiębiorstwem w kryzysie i upadłości.

Grzegorz Piechowiak to m.in. samorządowiec i dyplomata. W latach 1992-1997 był wicekonsulem w ambasadzie RP w Rzymie. W latach 2002-2006 był radnym Rady Powiatu Pilskiego z ramienia Porozumienia Samorządowego, a następnie pełnił funkcję dyrektora Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile (2006-2007).

Od 2017 r. Piechowiak jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. W obecnej kadencji Sejmu zasiada w komisji do spraw wewnętrznych i administracji, gospodarki i rozwoju oraz sportu. Jest także przewodniczącym grupy bilateralnej polsko-włoskiej oraz zespołu parlamentarnego ds. policji a od 2019 r. członkiem Rady Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Zapraszamy do wysłuchania materiału.

PAP/pg/aś

Posłuchaj

materiał Przemysława Grabińskiego