fot. archiwum
Co ze zmianami przepisów w sprawie funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych? Czy pandemia spowodowała spadek zainteresowania inwestycjami w strefach? Jak inkubatory przedsiębiorczości wpływają na rozwój biznesu ? Oto tylko kilka z całej gamy pytań, jakie prezesowi Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - Mirosławowi Kamińskiemu zadał Piotr Głowacki.

W pierwszej kolejności w rozmowie w ramach audycji „Loża biznesu” gość Piotra Głowackiego wyjaśnił jakich usprawnień można spodziewać się w funkcjonowaniu SSE.

- Nic jeszcze nie weszło w życie. W drugiej połowie ubiegłego roku został uruchomiony proces konsultacji Ministerstwa Pracy i Technologi, które zajmuje się teraz nadzorem nad specjalnymi strefami ekonomicznymi - wyjaśnił Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. - Konsultację prowadzone są z ministerstwem finansów i na dzień dzisiejszy nieco się przesuwają. Myślę, że luty-marzec, będzie takim terminem, kiedy pewne modyfikacje zostaną wprowadzone. Nie jest to jednak żadna rewolucja: chodzi o wprowadzenie zmiany w zakresie kryteriów jakościowych. Plan jest na ich lekkie poluzowanie w dobie pandemii, żeby firmy miały łatwiejszy dostęp do pomocy publicznej.

Gość Piotra Głowackiego, opowiedział też o tym, jak pandemia wpłynęła na funkcjonowanie Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz o rozwoju biznesu w regionie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z cyklu „Loża biznesu”. Audycja emitowana jest na antenie Radia Słupsk w każdy wtorek o godzinie 11:10.

pg/kc

Posłuchaj

„Loży biznesu” - 19.01.2021